Ruszamy z kolejnym etapem międzynarodowego badania 2D:4D – BOAT study – polisomnografia i część laboratoryjna!

Z przyjemnością informujemy, że rozpoczęliśmy ostatni etap badania “Fizjologia snu, miRNA, białka regulatorowe rytmu dobowego, wybrane czynniki antropometryczne, hormonalne, jakość życia, aktywność seksualna wśród młodych, zdrowych dorosłych – międzynarodowe, wieloośrodkowe badanie BOAT“.

Pierwsi uczestnicy badania mają za sobą 1-tygodniowe badanie aktygrafem, noc polisomnograficzną oraz pobranie krwi do badań laboratoryjnych. Do ostatniego etapu badania zostanie zakwalifikowanych łącznie 100 uczestników spośród osób, które wzięły udział w pierwszej i drugiej części badania.

W związku z licznymi pytaniami informujemy, że nadal istnieje możliwość wzięcia udziału w badaniu – zarówno w części ankietowej, pomiarach antropometrycznych (m.in. pomiar składu masy ciała), jak również w rozpoczętej obecnie części polisomnograficzno-laboratoryjnej.

Aby wziąć udział w badaniu zachęcamy do wypełnienia części ankietowej:

Ankiety – I etap
Ankiety – II etap

Po wypełnieniu ankiet zapraszamy do zapisów na pomiary antropometryczne (kliknij tutaj, aby przejść do arkusza z terminami). Terminy w arkuszu są regularnie aktualizowane. Pomiary odbywają się w Zakładzie Medycyny Snu i Zaburzeń Metabolicznych przy ul. Mazowieckiej 6/8 w Łodzi.

Więcej informacji na temat projektu możecie znaleźć tutaj lub pisząc na adres mailowy naszego koła: medycynasnu@umed.lodz.pl

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w badaniu! Zapraszamy do udziału!

psg
IMG_3976
IMG_4014
Ruszamy z kolejnym etapem międzynarodowego badania 2D:4D – BOAT study – polisomnografia i część laboratoryjna!
IMG_4029
logo biale