DZIENNIK PROJEKTU

Listopad 2020 – Rozpoczęcie projektu

  • Pomysł na zbudowanie inteligentej kołdry zmaterlizował się właśnie w tym miesiącu po przeczytaniu książki”Why We Sleep” autorstwa Matthewa Walkera. 

 

Czerwiec 2021 – MedBiz

  • W konkursie medyczno-biznesowym “MedBiz”, organizowanym przez Uniwersytet Warszawski oraz Szkołę Główną Handlową, Karol Pierzchała wziął udział pod kierunkiem opiekuna naukowego. W tym konkursie wraz z zespołem zdobył tytuł Laureata.

 

Październik 2021  -> Czerwiec 2022 – Wybór technologii

  • W tym okresie rozpoczęto poszukiwania odpowiedniej technologii do stworzenia kołdry. We współpracy z studentami Politechniki Warszawskiej oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego opracowano teoretyczne i praktyczne podstawy projektu.

 

Październik 2022 -> Lipiec 2023 – Praca Licencjacka 

  • Podczas trzeciego roku studiów z Fizyki na Uniwersytecie Warszawskim Karol Pierzchała postanowił zrealizować projekt w ramach swojej pracy licencjackiej. Pierwszy prototyp został stworzony w pracowniach Inkubatora UW i poddany badaniom w ramach tej pracy.

  • Dodatkowo przeprowadzono badanie zmienności temperatury skóry oraz dokonano analizy uzyskanych wyników. Celem tego badania było opracowanie odpowiedniego algorytmu dostosowującego temperaturę kołdry do ciała śpiącej osoby.
IMG_5450

Sierpień 2023 – BraveCamp

  • W sierpniu tego roku, Karol Pierzchała wziął udział w obozie “BraveCamp” organizowanym przez Uniwersytet Warszawski. Celem obozu była praca nad indywidualnym projektem. Na końcu wyjazdu odbyła się Gala Finałowa w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.
    Z projektem Brussleep Karolowi Pierzchałe udało się zdobyć główną nagrodę w wysokości 6 000 zł, a także nagrodę publiczności oraz nagrodę absolwentów. 
Gala
logo biale