Relacja z trzeciego etapu międzynarodowego badania 2D:4D

Od lutego br. prowadzimy kwalifikację uczestników do ostatniego etapu badania “Fizjologia snu, miRNA, białka regulatorowe rytmu dobowego, wybrane czynniki antropometryczne, hormonalne, jakość życia, aktywność seksualna wśród młodych, zdrowych dorosłych – międzynarodowe, wieloośrodkowe badanie BOAT“.

Równolegle nadal trwa pierwszy i drugi etap badania, a każdy kto weźmie w nich udział nadal ma szansę na zakwalifikowanie się do ostatniej części obejmującej polisomnografię, aktygrafię oraz badania laboratoryjne poziomu hormonów płciowych i białek rytmu okołodobowego. Do tego etapu zakwalifikujemy łącznie 100 osób.

Więcej szczegółów odnośnie badania ankietowego można znaleźć tutaj: Ankiety – I etapAnkiety – II etap

Po wypełnieniu ankiet serdecznie zapraszamy do zapisów na pomiary antropometryczne i pomiary składu masy ciała (kliknij tutaj, aby przejść do zapisów). W arkuszu co tydzień pojawiają się nowe terminy. Pomiary odbywają się w Zakładzie Medycyny Snu i Zaburzeń Metabolicznych przy ul. Mazowieckiej 6/8 w Łodzi w sali nr 17.

Jeżeli ktoś nie będzie mógł pojawić się w zarezerwowanym przez siebie terminie, z uwagi na ograniczoną ilość miejsc prosimy o usunięcie numeru z tabelki najpóźniej 2 dni przed pomiarem, co umożliwi zapisanie się na dany termin innym osobom.

Więcej informacji na temat projektu możecie znaleźć tutaj lub pisząc na adres mailowy naszego koła: medycynasnu@umed.lodz.pl

Poniżej kilka zdjęć z badań niektórych uczestników zakwalifikowanych do trzeciego etapu:

1
IMG_6529
logo biale