Otrzymaliśmy grant naukowy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że opiekun naszego koła, dr n. med. Wojciech Kuczyński oraz przewodnicząca Aleksandra Kudrycka zostali laureatami pierwszej edycji programu “Studenckie Koła Naukowe tworzą innowacje” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Wyróżniony projekt “Zaburzenia wentylacji u pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19 w obserwacji 6-miesięcznej” otrzymał finansowanie w wysokości 69 800 zł.

Celem pierwszorzędnym badania jest opracowanie standardów opieki ambulatoryjnej w poradni chorób płuc dla pacjentów po przebytym zakażeniu SARS-CoV-2. W ramach projektu pacjenci włączeni do badania zostaną poddani kompleksowej ocenie funkcji układu oddechowego (obejmującej spirometrię z próbą rozkurczową, bodypletyzmografię, badanie zdolności dyfuzji gazów w płucach, test 6-minutowego marszu oraz badanie polisomnograficzne) wraz z oceną ekspresji markerów stanu zapalnego i czynników proangiogennych w czasie 0, 3 i 6 miesięcy od zakończenia hospitalizacji z powodu COVID-19.

Wkrótce w zakładce Projekty pojawi się strona realizowanego projektu wraz z dziennikiem badania.

Więcej informacji na temat programu można znaleźć na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

 

 

logo biale